ביטוח

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
סוכני ביטוח

צמד המילים סוכני ביטוח גורם לנו לחשוב על כאב ראש אחד גדול - אך לא תמיד העיניין הוא כך


מערכת
פורסם: 5/25/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית סוכני ביטוח

הרבה נאמר, נכתב וסופר על עבודתם של סוכני הביטוח השונים או על סוכני ביטוח שכבר קיבלו אפיון בקרב הציבור כמשעממים, טרחניים ולא ברורים.

אך מסתבר כי כמו בכל מקצוע, אם לאדם יש כריזמה ויכולת ורבאלית טובה – אליהן מתווספת גם קצת אינטליגנציה רגשית, התדמית הקלוקלת עשויה להשתנות ושני הצדדים עשויים להרוויח.

 

 

כללי
ביטוח נעשה ע"י כריתת חוזה ביטוח בין מבטח למבוטח וסוכן ביטוח הוא הגורם שיוצר את הקשר בין המבטח למבוטח.

בשנת 1981 נחקק חוק חוזה הביטוח, אשר קבע שלעניינים מסוימים סוכן הביטוח נחשב כשליח המבטח אך עדיין מעמדו המשפטי של סוכן הביטוח אינו ברור לגבי עניינים אחרים.


בסעיפים 33-35 קבע החוק חזקה לפיה יהיה סוכן הביטוח שלוחו של המבטח בחמישה עניינים:

1. לעניין המו"מ לקראת כריתתו של חוזה הביטוח (סעיף 33 (א) לחוק).
2. לעניין כריתת חוזה הביטוח (סעיף 33 (א) לחוק).

3. לעניין חובת הגילוי בכריתת חוזה הביטוח (סעיף 33 (ב) לחוק).

4. לעניין קבלת דמי הביטוח (סעיף 34 לחוק).

5. לעניין מתן הודעות של המבוטח ושל המוטב למבטח (סעיף 35 לחוק).


יתרונו של סוכן ביטוח

פוליסת הביטוח אותה רוכש לקוח, מגיעה ממקור מימון רחב, קרי חברה בעלת נפח פעילות רב המגלגלת מזומן רב מידיי שעה. רק חברות ענק מסוגלות לתת ערבות שבקורת תאונה ואף עשרות תאונות ברגע אחד, יהיה להן מספיק כסף בכדי לכסות זאת. אך גם לחברות הביטוח יש ביטוח והן מכסות עצמן בפני נזקים כמו כל גוף אחר בעולם.

סוכן ביטוח הינו שלוחת הקצה של חברת ביטוח גדולה, שהינה שלוחת קצה של חברת ביטוח גדולה עוד יותר. דרכו של סוכן הביטוח היא לא בודדה והיא דרכה האפקטיבית ביותר של חברת הביטוח למכור את הפוליסה.


נכון שכל מוכר היה רוצה למכור לאלפי אנשים בו זמנית, אך בעוד שהמסחר אל מול לקוחות רבים מצריך אמון רב של הלקוח במוכר, דווקא המסחר פנים אל פנים הינו אמין יותר ובטוח יותר במקרים מסוימים. העולם מתקדם עם הזמן ובדיוק כפי שניתן ללמוד מהתקדמות המסחר המקוון ברשת, כך גם ניתן להבין כי ייקח עוד זמן רב עד שמרבית אוכלוסיית העולם תחזיק בכרטיס אשראי ובמקרה המסובך יותר, תהיה מוכנה לשחרר את מספרו הסידורי בשיחת טלפון אקראית. ועל כן, סוכן ביטוח נשאר הדמות האמינה והיחידה, אשר בידיה מוכן יהיה הציבור הרחב להפקיד את כספו בדרך כלל.

 

אם כן, יש לזכור דבר אחד מאוד חשוב: כאשר קונים פוליסת ביטוח באמצעות סוכן ביטוח או לחילופין בשרות סוכנות ביטוח - הכסף מגיע בסופו של יום לאותו המקום. העניין נשאר רק השירות, אותו אגב, תקבלו דווקא ברגעים הקשים ביותר...

banner