ביטוח

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
ביטוח דירה

ביטוח דירה כבר אינו נחלת בעלי נכסים, אלא גם לאלו השוכרים דירות


שי
פורסם: 5/23/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית ביטוח דירה


 

ביטוח דירה - גם בדירות שכורות

חושבים שלא צריךלהתעסק בנושא של ביטוח דירה עד שלא קונים דירה או בית פרטי ורק אז, כשכל בלטה שייכת לכם (או לכם ולבנק) לדאוג לנושא של ביטוח דירה? זו טעות נפוצה בעיקר בקרב אנשים צעירים אשר נוטים להחליף דירות שכורות אחת לכמה שנים. דעו לכם כי גם אם מדובר על דירות זמניות, ביטוח דירה הוא נחוץ ביותר כיום מכל הסיבות הבאות:

 

ביטוח דירה מפני נזקי רעידות אדמה

חשוב לעשות ביטוח דירה מפני נזקי רעידות אדמה שכן המדינה איננה מכסה את כל הנזקים הנגרמים לדירה ולרכוש הפרטי בעת רעידות אדמה. החל מהתנפצות דברים שבירים ועד לנזק רציני עבור ריהוט כבר ברחבי הבית, ביטוח דירה המקיף נזקי רעידות אדמה יבטיח לכם כיסוי לנזקים אשר יגרמו במקרה של אסון מסוג זה (ובשנים האחרונותהורגשו רעידות אדמה ברחבי הארץ). גם אם אתם עוברים לדירה שכורה ויש ברשותכם חוזה שכירות רק לשנה, מומלץלבצע ביטוח דירה עבור תקופה זו בכדי לישון בשקט.

 

ביטוח דירה מפני נזקי שריפות

 נזקי שריפות הם שכילים יותר מנזקי רעידות אדמה בעיקר בחודשי החורף דווקא (אז אנשים שוכחים תנורים דולקים). ביטוח דירה הכולל ביטוח נזקי שריפה מכיל את הנזק לדירה עצמו (את הנזק לנכס) וכן את הנזק לרכוש. במקרים של נזקי שריפה, בעלי דירות רבים מחייבים את הדיירים שלהם בהוצאות וזה לעיתים מגיע אפילו לתביעות בבתי משפט. באפשרותכם למנוע את הסיכון בכך שתאגו לעשותביטוח דירה הכולל סעיף של ביטוח במקרי שריפות.

 

ביטוח דירה - ביטוח תכולת הדירה

 ביטוח דירה כולל מן הסתם ביטוח של הנכס עצמו אבל גם ביטוח החפצים האישיים (מכשירים חשמליים, חפצי אמנות, תכשיטים, כסף מזומן ועוד). למקרים של פריצות לדירות, מקרים ההופכים יותר ויותר נפוצים בתקופה האחרונה, בעיקר בדירות נמוכות (דירות קרקע וקומות ראשונה ושניה), כבר לא מספיק לבטח את הבית באמצעות סורגים. הפורצים הפכו יותר ויותר מיומנים והשוטרים יותר ויותר אדישים למקרים של פגיעה בזכות לקניין.

 

ביטוח דירה מפני בפיצעות ופגיעות של אורחים ועובדי שירות למיניהם

 נניח שמגיע טכנאי ונפצע בזמן העבודה במרפסת או שמגיע שרברב ונפצע כשהוא מתרומם ומקבל מכה בראש בהתקלות עם התקרה... אנשים המגיעים לביתנו, בין אם הם חברים ובין אם הם באים לבצע עבודות שירות מכל סוג (טכנאי גז, טכנאי כבלים או מתקין מזגנים), הם חשופים לפגיעות ופציעות (תאונות עבודה) במתחםהבית שלכם. בין אם זה הבית שלכם בטאבו ובין אם זו דירה ששכרתם למשך השנה, באם יגרם נזק לאדם או אנשים אשר שוהים אצלכם בדירה, הם עלולים לתבוע אתכם על הנזקים שנגרמו להם בעקבות הפציעה. ביטוח דירה במקרה זה הוא ההסדר הטוב ביותר המכסה אתכם מכל הכיוונים ומאפשר לכם לפתוח את הדלת בבטחה לאורחים ולאנשי שירות מכל סוג ומכל חברה ללא חששות.

אז כפי שצויין תחילה, ביטוח דירה מאפשר לכם לישון בשקט מכל הבחינות האפשריות לכן אל תמתינו אם זה עד ש... התקשרו עוד היום לסוכן ביטוח להסדר ביטוח דירה. אם תרצו להתיעץ קודם, שזה דבר אפשרי ומומלץ, יש באפשרותכם לפנות ליועץ ביטוח. סביר להניח שגם יועץ משכנתא שייעץ לכם בעבר ידע דבר או שניים בנושא.

 

 

banner