ביטוח

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע אינו עסק זול אך הוא מבטח לנו את האופנוע לתקופה ארוכה


מערכת
פורסם: 5/23/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע

 

ביטוח היא תורת הסיכונים ועל מנת שיתאפשר למבטח לגלם בצורה הוגנת את הסיכון שכרוך בנהיגה על אופנוע ולקבוע את התעריף הריאלי, עליו לקחת בחשבון מספר משתנים: סוג האופנוע, ההיסטוריה הביטוחית של הרוכב וסוג השימוש שנעשה באופנוע.

 

 

בהיות חברת הביטוח גוף כלכלי העובד עם מחזורים שנתיים גבוהים, כאשר נקנה אופנוע והסבירות שיגנבו אותו בשנה נתונה עומדת על 1/20, זה אומר שהתשלום שאותו אשלם עבורו יהיה 1/20 משוויו של האופנוע ועוד תשלום נוסף להשבת שקט נפשי השווים לשנאת הסיכון שלי.

בשורה התחתונה, איננו יודעים בצורה מוכחת אם האופנוע ייגנב, אך לעומתנו, חברות הביטוח יודעות לנבא אילו סוגי כלי רכב עתידים להיגנב.

עבור המבוטח, גניבה של כלי הרכב עומדת על הסתברות של 1/20, ומצדן של חברות הביטוח, עתידים להיגנב חמישה אופנועים על כל מאה אופנועים המבוטחות אצלה.

 

בגדול, חברות הביטוח אינן אוהבות במיוחד לבטח אופנועים, ולכן אופנועים רבים עומדים בעמדת קיפוח כלשהי. היתרונות הנפלאים שיש לאופנועים – על סוגיהם - כמו הקלה בעומסי תנועה בכביש, מצוקות חניה בעיר וכמפחיתי זיהום אויר - לא קונים את ליבם של סוכני הביטוח, והם לא חשים חובה לדאוג לביטוח עבור כל בעל אופנוע.


חברות ביטוח רבות מדירות רגליהן מטיפול בפוליסת ביטוח לאופנוע משום שהיא טומנת בחובה סיכונים ונזקים העלולים להגרם לבעל האופנוע.

חברות שכן מאפשרות זאת מתמחרות ביטוחי אופנוע במחירים מופקעים, ביחס לביטוח מכוניות או משאיות. לדוגמא, ביטוחי החובה לאופנועים יכולים לעמוד במחיר של פי שלוש ממחירי ביטוח חובה למכונית. 

 

מנתונים שנבדקו, עולה כי ביטוח החובה לאופנוע מסתמן במגמת עלייה למעלה מעשור, ולא נתפלא אם גם בכך מצאו הגיון : אופנועים הם יקרים, ביחס לכלי רכב אחרים - ניתן לגנוב אותם ביתר קלות, ומעורבים בתאונות

 


אופנועים רבים הנמצאים היום על הכביש מכונים גם "אופנועים היפר-ספורטיבים". מדובר באופנועים עם יכולת של למעלה ממאה כוח סוס. מכיוון שהמנוע שלהם כה חזק, אופנועים אלו ידועים כקטלניים במיוחד בתאונות דרכים. המחזיקים באופנוע מסוג זה יצטרכו לדאוג לתשלומי פרמייה גבוהים
.
מאידך, לא תוכלו לראות היום אופנועי שטח על הכביש. הם אינם מהירים כמו אופנועים אחרים, ולכן גם לא נחשבים כמסוכנים. כתוצאה מכך, תשלומי הפרמייה של אופנועי שטח אינם גבוהים.

 

כמו כן, אופנועים דו שימושיים מספקים נסיעה חלקה ובטוחה גם בשטח וגם בכביש. פוליסת ביטוח עבור אופנועים מסוג כזה נחשבת לבינונית, שכן היא אינה גבוהה אך גם אינה נמוכה.

 

שליח המחזיק באופנוע, ועושה בו שימוש במהלך היום על הכביש, עלול לשלם תשלום מקסימאלי על סמך זאת.   

banner