ביטוח

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע אופנועים הם כלי תחבורה נהדרים בעיקר עבור מי שגר בעיר. קל להוציא רשיון לאופנוע, קל לחנות עם אופנוע והכי חשוב קל להגיע מקצה


שי
פורסם: 11/11/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית ביטוח אופנוע

 

ביטוח אופנוע


אופנועים הם כלי תחבורה נהדרים בעיקר עבור מי שגר בעיר. קל להוציא רשיון לאופנוע, קל לחנות עם אופנוע והכי חשוב קל להגיע מקצה אחד של העיק לקצה השני עם אופנוע אפילו בפקקי שיא. מה שלא כל כך נפלא באופנועים זה ביטוח אופנוע, אותו ביטוח אופנוע אשר כל בעל אופנוע מחוייב לעשות על פי חוקי המדינה.
ביטוח אופנוע הפך לא מזמן להיות אחד הנושאים החמים ביותר בסדר היום הציבורי וזאת בעקבות כוונת משרד התחבורה ליקר את אותו ביטוח אופנוע מאחר וציבור האופנוענים נקליים לתאונות רבות וחברות הביטוח הבינו שלא משתלם להן לבטח רוכבי אופנוע.


ביטוח אופנוע הפך להיות דיון ציבורי בו לקחו חלק אנשי תקשורת (דוגמת דני קושמרו וגדי סוקניק) רבים לצד מפוסמים שונים. במחאה על הכוונה להעלות תעריפי ביטוח אופנוע על ידי חברות הביטוח, רוכבי אופנוע התארגנו לסדרת הפגנות בהן הם חסמו נתיבים רבים וגרמו לפקקי תנועה ושיבושים רבים. דוברי העצרת הכריזו כי סדרת המחאות כנגד הכוונה להעלות תעריפי ביטוח אופנוע נועדה להראות לציבור או יותר נכון להמחיש לציבור בישראל עד כמה קשה היה כאן לו כולם נהגו באוטו. כמה צפוף היה על הכבישים לו ציבור רוכבי האופנוע היו נאלצים לוותרעל אחזקת האופנוע בשל התייקרות הביטוח ולעבור למכוניות. נכון להיום (דצמבר 2009) המשבר עדיין בעיצומו וישנם איומים מצד רוכבי האופנוע לחזור ולהביע מחאה על כבישים ראשיים ומנגד, חברות הביטוח אינן מוכנות לוותר על מחירי ביטוח אופנוע.


ביטוח אופנוע - האם חברות הביטוח חמדניות או שיש צדק בדברן?


ישנם הטוענים כי חברות הביטוח אכן פועלות באופן ראציונאלי והגיוני כשהן מחליטות על פי נתוני השנים האחרונות כי לא משתלם לבטח רוכבי אופנוע. ביטוח אופנוע אשר נכון להיום אינו יקר משמעותית מביטוח רכב על ארבעה גלגלים, לטענת חברות הביטוח עולה להן כמעט כפול.


המורכבות של ביטוח אופנוע היא מצד אחד זהה בכל חלקי העולם: אופנוע הוא כלי דוד גלגלי ולכן הוא פחות יציב מרכב על ארבעה גלגלים. אופנועים הם קטנים יותר (צרים, נמוכים) ולכן נהגים הנוהגים על רכבים כבדים בעיקר (ג'יפים, אוטובוסים, מיניבוסים וכו') אינם מבחינים בהם ולכן רוכבי אופנוע נקלעים תדירות להתנגשויות כאשר הם הנפגעים המרכזיים. יחד עם זאת, העובדה שצעירים רבים מוציאים רשיונות לאופנוע ותרבות הרכיבה על האופנועים היא מעט יותר "פרועה" מטבע ו/או תרבות הנהיגה בישראל של ציבור הנהגים (הן של רוכבי האופנועים והן של נהגי המכוניות), כל אלו מהווים רקע לתאונות רבות וחמורות על הכבישים בהן נהרגים ונפצעים בעיקר רוכבי אופנועים וכן נגרם נזק רב לאופנוע עצמו, פרט לכך, אופנועים נגנבים לעיתים תכופות יותר על רקע האלימות המשתוללת במדינה בשנים האחרונות. כל הסיבות הללו הביאו את מקבלי ההחלטות בחברות הביטוח לקבל החלטה ליקר את מחירי ביטוח אופנוע לאלתר.


הטיעונים נגד ייקור ביטוח אופנוע, טיעונים הנשמעים הן בקרב רוכבי האופנועים והן בקרב אנשים אשר אינם מחזיקים באופנועים, הם כי אופנועים מקטינים את התנועה על הכבישים. מתנגדי העלאת תעריפי ביטוח אופנוע טוענים כי האופנוענים עושים לכולנו טובה גדולה בכך שהם חוסכים מעוד מכונית להצטופף בפקקים על כבישי ישראל העמוסים למדי.
 

banner