ביטוח

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא ביטוח אופנוע

ביטוח אופנוע - כל מה שאתם צריכים לדעת ביטוח אופנוע, להבדיל מביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח בריאות הוא ביטוח חובה! כל אדם העולה על א

שי
פורסם: 12/23/2009

מאמר זה שייך לקטגוריית ביטוח אופנוע

 

ביטוח אופנוע - כל מה שאתם צריכים לדעת


ביטוח אופנוע, להבדיל מביטוח בריאות, ביטוח חיים או ביטוח בריאות הוא ביטוח חובה! כל אדם העולה על אופנוע חייב שיהיה ברשותו רשיון אופנוע בתוקף וכמובן - ביטוח אופנוע. מי שיתפס כשהוא נוהג ללא ביטוח אופנע - ישללו ממנו הרשיונות והוא אף יועמד לדין פלילי. ביטוח אופנוע ניתן לעשות בחברות הביטוח הגדולות או בקרב סוכני ביטוח פרטיים. כדאי לכם לברר בקרב חברים אשר בבעלותם אופנוע לגבי מקומות מומלצים לעשות דרכם ביטוח אופנוע. ישנן אף חברות ביטוח אשר מציעות מחירים אטרקטיביים ומבצעים עבור אנשים צעירים או לחילופין - נהגים ותיקים המגיעים לראשונה אליהן (אל חברות הביטוח) לצורך רכישת פוליסת ביטוח אופנוע.


ביטוח אופנוע כעקרון מיועד עבורך אבל באם את/ה מעוניין/נת לתת לחבר או קרוב משפחה לרכב על האופנוע (בתנאי שיש לו/ה רשיון נהיגה על אופנוע בתוקף), אז צריך להסדיר את העניין במסגרת ביטוח אופנוע.  ביטוח אופנוע הגיל כן קובע: יש פער בין נהגים חדשים לבין נהגים בוגרים כך שגם אם אתם מתחילים את שנת הביטוח כנהגים חדשים, שימו לב שאתם זוכרים לעדכן את סוכנות הביטוח ביום בו הסטאטוס שלכם משתנה בכדי שלא תמשיכו לשלם תעריפים גבוהים יותר של ביטוח אופנוע ולו יום אחד מיותר.
 

ביטוח אופנוע - הותק כן קובע

כפי שציינו בסעיף קודם לגבי הגיל, אותו כנ"ל לגבי הסטאטוס של נהג מתחיל (זה סטאטוס שנקבע ביחס לפרק הזמן שעבר מרגע הוצאת הרישיון לאופנוע). זכרו לעדכן את סוכני הביטוח בכל שינוי סטאטוס מבעוד מועד בכדי שלא תשלמו תעריפים גבוהים לחינם לאורך השנה. ביטוח אופנוע הוא ביטוח שנתי והוא מסתיים בדיוק שנה (12 חודשים) מהרגע בו התחלתם אותו. לרוב, תקבלו מכתב התראה מסוכנות הביטוח על כך שאותו ביטוח אופנוע עומד לפוג בעוד תקופה קצרה וכי עליכם לחדש. לבן, באם אתם עוברים דירה או טסים לחו"ל, זכרו לעדכן את סוכנות הביטוחח (במקרה של מעבר דירה הם יזדקקו כמובן לכתובת החדשה בכדי לעדכן אתכם ובמקרה של טיסה ארוכה, ניתן להקפיא את הביטוח עד לחזרתכם כך שמצד אחד תכסכו את הכסף על התקופה בה אינכם מנצלים את האופנוע ומצד שני, לא יווצר מצב בו אתם מפגרים בתשלום הביטוח).


ביטוח אופנוע נהגים טובים מרוויחים: כמו עם ביטוח רכב, גם כאשר מדובר על ביטוח אופנוע, נהגים זהירים מרוויחים. כלומר אם לא היו תאונות (או דיווחים על תאונות) אז מבחינת חברת הביטוח אתם לקוחות "קלים יותר" או "בעלי סבירות נמוכה יותר להיות מעורבים בתאונה" ולכן התעריף שאתם משלמים לא יעלה משמעותית משנה לשנה, ואילו כאשר אתם מעורבים בתאונות, לא משנה אם אתם הפוגעים או הנפגעים, ככל שאתם מעורבים ביותר תאונות כך חברות הביטוח רואות בכם "סיכון" ולכן תעריפי הביטוח עולים.
לסיכום, מי שבוחר לרכב על אופנוע כנראה מאוד אוהב אופנועים או מבין את היתרונות של אופנועים בעיקר בערים הגדולות. מתוך בחירה באופנוע כאמצעי תחבורה ראשי, אתם נהנים מפריוילגיות רבות (לא לחפש חניה שעות, לא לעמוד בפקקים שעות ועו') אבל יש לכם גם חובות. ביטוח אופנוע הוא לא אופציונאלי הוא חובה וחובה עליכם לוודא כי אתם משלמים את התעריף הנכוןובמועד הנכון. זהו, עכשיו כשאתם יודעים הכל על הביטוח - סעו בבטחה!
 

banner