שמאים

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
בני אולמן - שמאים בני אולמן
חברת שמאים המתמחה בשירותי שמאות מגוונים, תווך נדל"ן, ערך נכסי דירות ועוד. שירות אמין ומקצועי.
777 - שמאים
אליהו רווה - שמאים אליהו רווה
חברת אליהו רווה מעניקה שירותי שמאות, הערכת נכסים, עריכת חוות דעת לבתי משפט, ובדיקות ציוד ורכוש.
shefer1 - שמאים
חג'בי יוסי - שמאים חג'בי יוסי
חברת חג'בי יוסי שמאים מעניקה שירותי שמאות מקרקעין, שמאות חקלאית ושמאות אלמנטרית.
11416 - שמאים
banner
שמאות  , שמאות מקרקעין
שמאים - אינפורמציה וכתבות נוספות
 
שמאים מכל התחומים
שמאים מטעם חברות ביטוח שמאים הם סוג של מומחים חיצוניים אובייקטיביים ובכלל - הסמכות המקצועית המכרעת במקרים של הערכת נכסים (נדלן) וכן הערכת נזקים (ברכבים). איך זה קרה שאותם שמאים הפכו לצד כל כך חזק? איך קרה שהביקוש לאותם שמאים עלה כל כך בשנים האחרונות? כל זאת ועוד במאמר הבא הבוחן את הסטאטוס של שמאים בעולם הביטוח של היום: ככל שהמודעות לנושא הביטוח עולה וככל שהביקוש לפוליסות ביטוח, בעיקר ביטוחי רכב וביטוחי דירות, עולה כך ציבור שמאים קטן מוצא את עצמו מוקף בעבודה רבה יותר ומעניינת יותר. התפקיד של שמאים בתחום הערכת נכס: אנשים מבינים יותר ויותר כי ללא ביטוח דירה או ביטוח בית הם חשופים. החל מנזקי רעידות אדמה, דרך ביטוחים מפני שריפות והצפות ועד כמובן - ביטוח מפני פריצות וגניבות (עם עוד ועוד תרחישים). בכדי לעמוד את ערך הדירה או הבית כולל כל הרכו...להמשך הכתבה לחץ כאן

שמאים

שמאים הם בעצם אותם בעלי מקצוע אשר מעריכים: נכסים או רכבים. עולם השמאות מתחלק לשני תחומים אלו כאשר האנשים הבוחרים לעבוד כשמאים לומדים תחום אחד ומתמחים בו, להלן פירוט מפורש לגבי שמאים מכל סוג:

שמאים בתחום המקרקעין: שמאים משחקים תפקיד חשוב ומרכזי ביותר בתחום הנדל"ן (אשר נמצא בתקופת צמיחה אדירה בארץ בשנים האחרונות). אנשים מיתיעצים עם שמאים לפני שהם קונים בית, לפני שהם מוכרים בית, לפני שהם קונים שטח כדי לבנות אליו בית ועוד. שמאים הם הסמכות העליונה (דעתם של משאים מתחום המקרקעין חשובה יותר מחוות דעתם המקצועית של סוכני נדל"ן כי לסוכני נדל"ן יש אינטרס לרוב למכור ולמכור ביותר ואילו שמאים העוסקים במקרקעין מתפרנסים על סמך חוות דעת אישית. שמאים אינם מוכרים דבר פרט לידע ולניסיון שלהם וליכולת שלהם להעריך,הערכה מדוייקת את הנכס על פי כל הקריטריונים החשובים).

כפי שציינו, נהוג להזמין שמאים בכדי לתת הצעות מחיר לבתים יד שני אשר מועמדים למכירה. שני הצדדים המעורבים (הן הצד אשר מציע את הבית למכירה והן הצד השוקל את רכישת הדירה), לשני הצדדים ברור כי חוות דעתם של שמאים היא חוות דעת מקצועית אשר יש לה תוקף ויש לה סמכות ואותה חוות דעת של שמאים היא במקרים רבים הסכום הנקבע עבור הבית הוא הסכום ההתחלתי סביבו יש מו"מ קטן.

שמאים לא רק נקראים להעריך בית בנוי, נהוג להזמין שמאים להעריך שטח לפני שרוכשים אותוו במטרה לבנות שם בית וכן נהוג להיוועץ עם שמאים לפני שבונים שכונה מחוץ לעיר בכדי להעריך את ערך הדירות או הבתים שיוצעו למכירה. שמאים יודעים להעריך עלויות של פרוייקטים על פי קריטריונים אוביקטיביים כגון איזור, קירבה לעיר יקרה, קרבה לבתי ספר טובים, קרב לים או לאיזור מסחרי, צפיפות הבניינים, ריאות ירוקות ועוד פאקטורים רבים הקובעים מחיר של בית עוד לפני שהוא נבנה. פרט לכך, שמאים יודעים להעריך נכס ישן (בתים או דירות ישנות) כך שהם יודעים בדיוק כמה שווים הנכסים, אילו נזקים קצרי טווח או ארוכי טווח כבר ניתןלייחס לנכס ובעיקר הם יודעים להעריך מה יהיה ערכו של הנכס בעתיד. 

חברות ביטוח מרבות להעזר בשמאים מטמם לצורך הערכת נכס בכדי לקבוע את סכום הפוליסה בביטוחי דירות.

שמאות בתחום הרכב: שמאים העוסקים בביטוח רכב, בניגוד לשמאי מקרקעין המעריכים את מחיר הנכס לפני הרכישה ואף לפני הבניה, שמאי רכב בעיקר נדרשים להביע חוות דעת מקצועית לאחר תאונות!

חברות הביטוח כיום לא מסתמכות על המבוטח ולא על בעלי מוסכים של המבוטחים. במקרים של תאונות (בין אם מדובר על רכבו של המבוטח, רכבו של צד ג בו פגע המבוטח או על שני הרכבים בו זמנית), בכדי לקבוע את הנזק שנגרם ואת עלות התיקונים, חברות הביטוח מזמינות שמאי רכב מוסמכים. חוות דעתם של השמאים היא זו שקובעת האם מדובר על טוטל לוס (הרס טוטאלי של האוטו) או אם ניתן לתקן ומהו היקף התיקונים (על איזה סכום מדובר). שמאים הם צד מכריע במשחק שבין המבוטח לסוכנות הביטוח וחוות הדעת של השמאים היא קריטית ככל שהתאונות הן קשות יותר והפגיעה בטואו / או בכמה מכוניות מעורבות גדולה יותר.