ביטוח פנסיוני

ביטוח | פרסם כאן
 
 
 
 
מיישור - ביטוח פנסיוני מיישור
ביטוח פנסיוני ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחום הביטוח, שירות אישי ואמין.
mendelson1 - ביטוח פנסיוני
שירן מבטחים - ביטוח פנסיוני שירן מבטחים
שירן מבטחים ביטוח פנסיוני מעניקים שירות אישי ומקצועי לכל לקוח, ומתמחים במגוון ביטוחים.
shimshi1 - ביטוח פנסיוני
סוכנות שירן - ביטוח פנסיוני סוכנות שירן
סוכנות ביטוח פנסיוני המתמחה בסוגים רבים של ביטוח .סוכנות שירן ותיקה בתחומה ולקוחותיה מרוצים משירות אמין והוגן במשך שנים.
oren3 - ביטוח פנסיוני
banner
ביטוח פנסיה

ביטוח פנסיוני

חוק ביטוח פנסיוני עבר בכנסת ונראה כאילו רעידת האדמה עדיין בשיאה. בכל מקום עבודה, בין אם מדובר על חנות או קיוסק, המעסיקים כשלושה עובדים ובין אםמדובר על חברות גדולות ותאגידים המעסיקים שלוש מאות עובדים, כולם נכנסו לפאניקה סביב הנושא של ביטוח פנסיוני.

ביטוח פנסיוני - מה אומר החוק? החוק בעצם קובע כי על כל עובד בישראל חל חוק ביטוח פנסיוני חובה. בעבר, היה זה לשיקולי המעביד לבחור האם הוא בוחר להעניק לעובדים או לחלקם (לרוב היה זה לבעלי תפקידים בכירים) ביטוח פנסיוני בכדי להעניק להם איזה מן תשופר / בוהוס בכדי לעודד אותם להשאר. העובדים מצידם, שמחו לקבל ביטוח פנסיוני כי הם הבינו שמדובר על הפרשות חודשיות מהשכר אמנם אך אלו הפרשות אשר ישתלמו בגדול (בתוספת הפרשות של המעביד וכן בתוספת ריביות) כאשר הם יפרשו לפנסיה. עד שעבר חוק ביטוח פנסיוני בארץ, לאחוז גבוה מהעובדים במשק לא היה ביטוח פנסיוני משמע נגזר עליהם להתקיים מקצבה דלה של ביטוח לאומי. המציאות היום יומית הקשה איתה נאלצים להתמודד הפנסיונרים בארץ, מציאות בה הכל כל כך יקר (מחירי התרופות, מחירי הלחם, תחבורה ציבורית ועוד) ביחס לקיצבאות הדלות מהן נהנו הפנסיונרים, דחק אנשים מבוגרים רבים לחיות מתחת לקו העוני ובתנאים מחפירים.

אנשי ציבור רבים וביניהם מי שעמד בראש הסתדרות העובדים, עמיר פרץ, החלו לחתור לקראת רפורמה אשר תכלול את כל העובדים במעגל הזכאות לפנסיה בכדי להבטיח איכות חיים לכולם אחרי גיל הפרישה.

ביטוח פנסיוני לשכירים: שכירים נהנים אוטומטית כיום מהזכות לקבל ביטוח פנסיוני דרך מקום העבודה. כעבור חצי שנה מתחילת עבודתם או כעבור שלושה חודשים במקרה ויש להם קרן פנסי ממקום עבודה אחר, הם זכאים לפתיחת ביטוח פנסיוני אשר אליו יופרשו כספים מתוך השכר החודשי אליהם יצטרפו כאמור כספים של המעסיק ולסכום הזה תוצמד ריבית. בפני עובדים השכירים יש אופציה להמשיך לעבוד עם סוכני הביטוח איתם עובד האירגון או לפבחור בעצמם את החברה בה הם רוצים להיות מבוטחים.

ביטוח פנסיוני לעצמאים: לא רק שכירים יכולים לבחור, גם עצמאים יכולים לבחור לבדם באיזו חברת ביטוח הם בוחרים להיות מבוטחים. עצמאים, אשר כאמור עובדים בשביל עצמם ללא תלושי משכורת חודשיים מסודרים, מחוייבים להסדיר את הנושא של ביטוח פנסיוני באופן עצמאי או דרך רואה החשבון שלהם מול חברות ביטוח כשהם בעצם מפרישים כספים מטעמם (במקום שההפרשה תתבצע דרך העובד וגם דרך המעביד) העצמאי מפריש כספים לטובת קרן הפנסיה וזו צוברת ריביות כך שבבואו לגיל הפרישה, יהיה לו סכום נאה לחיות ממנו בשיבה טובה.

ביטוח פנסיוני איך בוחרים חברת ביטוח? כפי שצויין תחילה, חברות ממשלתיות ואירגונים גדולים לרוב כבר מקושרים לחברת ביטוח אחת ולרוב מדובר עלסוכנויות הביטוח הגדולות והחזקות במשק. ניתן בקלות להצטרף לקרן הביטוח דרך מנהלת תיקי הלקוחות מטעם הסוכנות כאשר הוא כבר מגיע על בסיס קבוע למקום העבודה שלכם או, במקרה שאתם מכירים סוכן או שמעתם המלצות על סוכן ביטוח אחר - סכותכם לדרוש להיות מבוטחים דרכו.